Decyzja – stay positive #noregret

Jestem wdzięczna za wszystko co przeszłam, za ludzi których poznałam. Wszystko mnie czegoś nauczyło i pozwoliło się zdystansować. Parę lat na wyspach dało mi siłę, za którą jestem wdzięczna. Nie poznałabym wielu cudownych ludzi. Nie miałabym okazji robić tego czym aktualnie się zajmuję. Dziś mam zupełnie inne podejście do życia i do świata, który mnie otacza. Do takiego etapu dochodziłam bardzo długo.
Znacie ten stan kiedy podejmujecie jakąś decyzję i okazuje się, że coś poszło nie tak? Wtedy:
  • nie możesz sobie wybaczyć, obwiniasz cały świat, myślisz, że już nic nie da się zrobić – pamiętaj, że jedna decyzja to nie koniec świata.
Pamiętaj – to najgorszy sposób myślenia o samym sobie! Jeżeli chcesz zmienić swoje życie, to jedna z najważniejszych rzeczy nad jakimi trzeba pracować. To pierwszy krok na drodze do sukcesu.
Takie myślenie po prostu napędza strach, a on jest najlepszym motorem na drodze do przegrania swojego życia.

Jak podchodzisz do swojej przeszłości i do podjętych już decyzji?
Zostawiasz wszystko z tyłu, wyciągając wnioski czy nadal plujesz sobie w brodę?

Nikt z nas nie jest nieomylny. Nikt z nas nie wynalazł idealnej formuły na perfekcyjne życie. Popełniamy błędy. Ja popełniłam ich mnóstwo i będę to robić – jestem tylko i aż człowiekiem. Zacznij się lubić, daj sobie szansę na kolejny dzień. Pamiętaj, to pierwszy krok do zmian w Twoim życiu! Wstań i idź dalej, nie rozglądaj się na boki, a tym bardziej nie odwracaj do tyłu.
Mamy prawo do:
marzeń, popełniania błędów, szczęścia.
Jeżeli chcesz coś zmienić w swoim życiu naucz się sobie wybaczać – to czasem najtrudniejsza sztuka.
Pamiętaj – chwila nieuwagi i można zadecydować o swoim losie!
Ja cały czas się tego uczę, tego żeby wyciągać wnioski z przeszłości, nie rozpamiętując. Nauczyłam się już, że to ja ponoszę odpowiedzialność za swoje czyny, a nie tylko świat i ludzie dookoła mnie są źli. Nadal uczę się mądrego patrzenia w przyszłość, z optymizmem. Wiem, że najtrudniej jest pozbyć się strachu przed podjęciem kolejnej decyzji, ale chcę wierzyć w to, że to również się zmieni.
Tego Wam również kochani życzę :).
Pamiętajcie – życie jest jedno, a każdy z nas jest unikatowy. Gdyby świat miałby być perfekcyjny – mógłby się okazać nudny :).

 

 peanut butter czyli Anna Siudak

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge